Lazer Markalama Uygulamaları
Fiber Lazer
Fiber Lazer LMK-XX-XX , her türlü metalin ve metal alaşımın, kaplamalı ve boyalı metalin, endüstride kullanılan birçok plastiğin ve farklı malzemenin lazerle markalanması amacıyla üretilmiş bir sistemdir.Sistem açık sistem olarak kullanılabileceği gibi, masaüstü, el tipi ve kabinli olarak da kullanılabilir.

FiberLazer LMK-XX-XX lazer markalama sistemi lazer kaynağı, galvotarayıcı, kontrol kart, güç kaynakları, soğutucular ve EzCadlazer markalama yazılımından oluşmaktadır. Lazermik tarafından sunulan opsiyonel ekipmanlar da (lazer markalama kabini, divizör, döner tabla, x-y tablası, yarı-otomatik ve tam otomatik Z ekseni) sisteme dahil edilebilir.

EzCad Yazılım
EzCad temel konfigürasyonları içeren herhangi bir bilgisayar lazer sistemine entegre edilebilir. Lazer markalama yazılımı EzCad herhangi bir bilgisayarda ve Windows tabanlı herhangi bir işletim sistemi (W10, Win.8, Win.7, Win.Vista, Win.XP, ) ile kullanılabilmektedir. 32 bit işletim sistemlerini desteklediği gibi 64 bit işletim sistemleri de desteklenmektedir.

Operatörün kullanacağı yazılım, lisanslı EzCad yazılımıdır ve makine ile birlikte tarafımızdan sağlanmaktadır. EzCad yazılımı, lazer markalama alanında günümüzde kullanılan en güçlü ve en esnek yazılımdır.

EzCad markalanacak şeklin veya textin oluşturulması, düzeltilmesi, kontrolü, markalanması ve otomasyon gibi bütün lazer markalama görevlerini yerine getirir.

EzCad yazılımı aşağıdaki özellikleri barındırır :

- Şifre korumalı güvenlik kalkanı-Belirlenen işleme sadece operatör müdahalede bulunabilir.
- Aynı anda birden fazla işin çalışması- Bir mouse tıklamasıyla işler arasında geçiş yapılabilir.
- Arkaplan kalıbı- markalanacak malzemenin bir resmini arka plana yerleştirerek, markalama alanının daha rahat belirlenmesi.
- Markalama dolgunluğu- Markalamadaki kaliteyi yükseltmek için markalanacak şekle veya yazıya farklı doldurma seviyeleri belirleme.
- Pilot lazer ile markalanacak noktanın net olarak belirlenebilmesi.
- Pilot lazer ile markalanacak şekil net kare olarak ve simülasyon şekil olarak görülebilir.
- ai / .plt / .dxf /.dst / .swg / .nc / .g / .bot / .gbr / .dst uzantılı vektörel çizimler ve .bmp / .jpg / .jpeg / .gif / .tga / .png / .tif / .tiff uzantılı resim dosya türleri de direk import edilebilir.
- Yatay, dikey ve ya dairesel text, barkod, kare kod düzenlenebilir. Otomatik olarak tarih ve zaman / seri numara / .txt ve excel uzantılı dosyalardan veri çekerek markalama imkanı.
- Yazı tipleri seçebilme ve yazı üzerinde esnek değişiklik imkanı.
- Ekrandaki objenin ölçeklendirilmesi, hareket ettirilmesi, döndürülmesi, gruplanması, gurupların ayrılması, parçalanması ve düzenlenebilmesi.
- Lazer parametrelerinin hassas olarak değiştirilebilmesi ve uygulanması.
- Zaman ve Sinyalizasyon gibi otomasyon komutlarını kolaylıkla oluşturulabilmesi.
- Programlanabilir uyarılar, markalama sayacı, istenilen adette sınırlayabilme ve işlem süresini gösterme özelliği.
- Sistem 4. eksen motor kontrolüne göre yapılandırılmıştır. Döner tabla, kayan hat ve X-Y tablası adaptasyonuna tam uyumludur.
- Sisteme bağlanabilen Divizör ile silindirik yüzeylere markalama ve yapma imkanı.